Подробни бележки за морковите

От всички изложени по-горе ползи не е изненадващо, че в проучване на Харвардския университет хората, които са яли пет или повече моркови на седмица, са по-малко склонни да страдат от инсулт, отколкото тези, които ядат само един морков на месец или по-малко.

Морковите са много полезен и вкусен зеленчук, който намира широко приложение в кулинарията. Те могат да се консумира и сурови, но преди това трябва да се измият и обелят.

Кореновата система на морковите е основна, расте бързо и се развива интензивно.

Витамин А предотвратява преждевременно появяване на бръчките, акне, суха кожа и пигментация.

Предишна публикация Артрит - видове, симптоми и лечение Следваща публикация Интоксикация на организма - видове, симптоми и лечение Подобно четиво...

Оттам тя отиде в Китай и Япония, Средиземноморието и Европа.

Богат химически състав и ниско съдържание на калории осигуряват на морковите важно място в човешката диета:

Витамин В помага на организма да произвежда червени кръвни телца в случай на анемия. В борбата с малокръвието активно участие взима и витамин Е, който също е съставна част от морковите. Провитамин А, на който се дължи оранжевият цвят на сладкия зеленчук, много пъти е наричан „витаминът на растежа“, понеже се смята за изключително необходим за правилното развитие на организма на малките бебета и децата.

Учени се концентрират специално върху конкретно откритото вещество – фалкаринол, за което се предполага, че има антиракови свойства.

Изследвания показват, че както пушачите, така и пасивните пушачи е необходимо да приемат храни богати на витамин А, като морковите, за запазване на своето здраве, тъй като канцерогена в цигарения морковите дим, наречен бензо (а) пирен, предизвиква дефицит на витамин А.

Топ новини за здравето: технологии, психично здраве и други

Драконов плод – екзотичният кактус, който да опитате този сезон

, но там по-скоро го иронизираха, отколкото да го приемат сериозно. Но действително е фитнес инструктор, проверих го, защото силно се съмнявах в думите му, след като чух в какво се опитваше да убеждава хората.

Най-богати са обаче на каротин, който им придава този наситено червено-оранжев цвят.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *